Kodėl jūsų pardavimų komandai reikia nuolatinio mokymosi?

Nuolatos besikeičiantis pasaulis – mūsų kasdienybė. Nepaisydami pokyčių, mes kone visuomet jaučiamės žinantys, ką turime padaryti, ir savo veiksmus nuolatos kartojame. Bet ar tai tikrai teisingas požiūris?

Universiteto profesoriai vis dar dalyvauja savo dėstomų dalykų konferencijose, profesionalūs sportininkai nenustoja treniruotis net ir tada, kai laimi čempionatą. Jie toliau praktikuoja ir tobulina savo įgūdžius kasdien. Pardavėjai – ne išimtis. Pardavėjų komanda privalo mokytis nuolatos, kad galėtų efektyviausiai pritaikyti žinomus pardavimų metodus ir praktikas itin dinamiškoje šiandienos aplinkoje. Mes jau seniai pamiršome laikus, kuomet pardavėjai atlikdavo tik „kasininko“ funkciją. Parduodant prekę ar paslaugą šiandien, reikia turėti kur kas daugiau žinių ir bendravimo įgūdžių.

Žinių apie produktą nebepakanka

Kiekvienas pardavėjas, nepaisant jo patirties ar industrijos, kurioje veikia, privalo nuolatos mokytis. Įprasta mokytis apie parduodamą produktą, bet dažnai mes praleidžiame tai, jog laiko reikia skirti ir pagrindinių pardavimų įgūdžių lavinimui ir konkurencinės aplinkos supratimui.

Grįžimas į mokymus priverčia mums susitelkti į tai, ką mes sakome ir kaip mes tai sakome. Pardavėjams mokymai padeda atlikti nedidelius pakeitimus, kurie ilgainiui gali turėti didelės įtakos galutiniam rezultatui. Net ir didelę patirtį sukaupę pardavimų ekspertai gali įgyti ypač daug naudos iš pardavimų mokymų. Suteikdami naujų metodų ir keisdami įsisenėjusius pardavimų komandos įpročius, pardavimų mokymai visiems pardavėjams padeda dirbti efektyviau.

Tęstiniai pardavimų mokymai – ilgalaikė verslo sėkmė

Norint pasiekti ir išlaikyti savo kompanijos sėkmę, vadovai turi užtikrinti, kad visi jų komandos nariai dažnai gauna pardavimų mokymus. Nors trumpalaikio pardavimo mokymo kursas ar seminaras gali supažindinti pardavimų komandą su pagrindais, ilgalaikę jūsų verslo sėkmę galima pasiekti tik vykdant tęstinius pardavimų mokymus.

Tęstinės pardavimų mokymų programos veikia įvairiais lygmenimis: jos suteikia verslo komandos nariams naujausius rinkodaros sprendimus ir strategijas, sustiprina santykius tarp jūsų komandos narių ir taip padidina viso pardavimo personalo moralę ir motyvaciją. Veiksminga pardavimų mokymų programa gali visiškai atnaujinti visą verslą, taip paskelbdama naują etapą įmonės veikloje.

Pardavimų mokymų kryptys

Yra dvi pagrindinės pardavimų mokymo kategorijos. Viena jų – mokymasis, orientuotas į savarankiškas studijas ir leidžiantis pardavėjams mokytis iš savo patirties. Kita kategorija – mokymasis iš lektoriaus.

Pirmoji pardavimo mokymų kategorija apima mokymąsi iš knygų, vadovėlių, teorinės, vaizdinės, bei garsinės medžiagos internete, kuriame gausu pardavimų metodų ir strategijų. Kuomet pardavimų meno moko lektorius, reikalingas aktyvus kiekvieno besimokančiojo įsitraukimas. Skirtingai nuo į savarankišką mokymąsi orientuotos pardavimo mokymo medžiagos, lektoriaus vedamos pardavimų mokymų programos yra geriausias būdas įgauti daugybę įgūdžių ir gebėjimų, kurie gali žymiai padidinti jūsų verslo rodiklius.

Lektoriaus vedami pardavimų mokymai turi keletą pranašumų, lyginant su savarankiško mokymosi programomis. Tai galimybė atlikti simuliacines užduotis, kurių metu kiekvienas pardavėjas gali lavinti savo realius pardavimo įgūdžius. Visos tokios programos metu, dalyvaujantieji skatinami pasidalinti savo nuomone, idėjomis, taip pat kiekvienas jų sulaukia grįžtamojo ryšio iš savo lektoriaus. Lektoriaus vedami pardavimų mokymai gali ženkliai pagerinti visos jūsų pardavimų komandos narių įgūdžius, taip kartu padidindamas bendrus įmonės veiklos rodiklius.

Darbuotojų mokymasis nėra ir negali būti vienkartinis įvykis

Dauguma sėkmingai veikiančių organizacijų pripažįsta, kad darbuotojų mokymasis nėra ir negali būti vienkartinis įvykis. Vos prieš dešimtmetį pardavimų komandų taikomi mokymosi būdai apsiribojo kasmetiniu susitikimu metų pradžioje, kuomet per dienos kursus ar mokymus buvo tikimasi stebuklingai „sugerti“ išgirstą informaciją, ją panaudoti, ir, be abejonės, pagerinti pardavimų rodiklius. Tolimesni veiksmai dažnai tebūdavo bendrinio pobūdžio (t.y. nebūdavo pritaikomi konkrečiai įmonei ir jos konkurencinei aplinkai). Tokie vienkartiniai mokymai paprastai labai greitai pasendavo, o jų medžiaga dažniausiai nuguldavo įmonės archyvuose.

Žengdamos koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis, įmonės ėmė orientuotis į kiek kitokius pardavimų mokymų principus. Dabar įmonės ieško visapusiškų ir nuolatinių pardavimų mokymų, kurie galėtų būti integruojami į kasdienes užduotis. Ši nauja pardavimų mokymų paradigma, kuomet mokymai paremti nuolatiniu jų stiprinimu ir periodine tolimesne veikla, yra pripažinta itin veiksminga.

Sėkmingai veikiančių organizacijų klestėjimas, neabejotinai, yra nuolatinio mokymosi rezultatas. Norint išlaikyti konkurencinį pranašumą sparčiai kintančiame technologijų pasaulyje, kiekviena įmonė privalo investuoti į savo darbuotojus užtikrindama nuolatinį mokymosi procesą.

Tęstinis pardavimų mokymų modelis orientuojasi į naujų žinių įgijimą, ilgaamžį jų turėjimą ir atnaujinimą bei gebėjimą greitai reaguoti į šalutinius trikdžius ir pokyčius. Šie pagrindiniai etapai, apimantys bendrinį ir tiesioginį mokymąsi bei mokymosi stiprinimą, yra esminiai modernios organizacijos įrankiai.

Šaltiniai:

https://www.salestrainingamerica.com
https://www.shapironegotiations.com